Limak, Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndaki yeni yolcu terminali projesi Terminal 2’de tamamlanma aşamasında

Kuveyt basınında yer alan habere göre Limak projenin son aşamaya geldiğini belirterek, Kuveyt Emiri Şeyh Mishal Al’ın son ziyareti sırasında Kuveyt ile ortaklığının güçlendiğini kaydetti. Kuveyt ile Türkiye arasındaki güçlü yatırım ilişkilerinin gücünü temsil eden projenin, bölgesel ve uluslararası seyahatte ayırt edici bir simge olmasının beklendiği de ifade edildi.

Proje, aynı zamanda Kuveyt’i hedefine yaklaştıran geliştirme ve modernizasyon çabalarını da yansıtıyor. yabancı yatırımlar için cazip bir finans ve ticaret merkezi haline gelme vizyonu.

“KUVEYT BİZİM İKİNCİ VATANIMIZDIR, ONUR DUYUYORUZ”

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ise havalimanı projesi ve ikili ilişkiler konusunda şunları söyledi:

“Limak Şirketi, Kuveyt Devleti’nin kalkınmasına ve Kuveyt Emiri Majesteleri’nin yüce kalkınma vizyonunun gerçekleştirilmesine etkin bir şekilde katkıda bulunmaktan onur duymaktadır. Kuveyt bizim ikinci vatanımızdır ve Kuveyt Havayolları’nın Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndaki Terminal 2 projesinin yararlarına ulaşmasını sağlayacağına inandığımız için, ülkenin sosyal ve ekonomik yeniden doğuşuna olan bağlılığımız çalışmalarımıza dayanmaktadır. Yerel ekonomi, toplum ve sonuçlarının sürdürülebilirliği.

Yolcu terminali projesi aracılığıyla sağlanan ekonomik desteğe ek olarak, Kuveytli kadınlara özel sektöre girme ve liderlik yapma konusunda daha fazla fırsat sunarak Kuveyt’in ekonomik hedeflerine ulaşmayı amaçlayan Kuveyt Kadınların Ekonomik Güçlendirilmesi Platformu’nun başlatılmasına yaptığımız katkıdan gurur duyuyoruz.”

Özdemir ayrıca, Kuveyt Doğrudan Yatırım Teşvik Kurumuna (KDIPA) ve Kuveyt Devleti hükümetine sürekli destekleri ve Kuveyt’te etkili bir şekilde çalışmalarını Vizyon 2035’in iddialı kalkınma hedeflerine ulaşmamıza katkıda bulunmalarını sağladıkları için teşekkürlerini de sundu.

Kuveyt Hükümeti, yeni Kuveyt Uluslararası Havalimanı projesinin Terminal 2’nin inşaatı, tefrişatı ve bakımına ilişkin ilk paketinin uygulamasını üstlenmek üzere 2016 yılında Limak ile sözleşme imzalamış, Temmuz 2020’de ise inşaat, tamamlama ve bakıma ilişkin ikinci paket imzalanmıştı. hizmet binaları, Terminal 2’ye giden yollar ve otoparklar.

Terminal 2’nin, enerji ve çevre tasarımı alanında LEED Gold sertifikası alan en büyük yolcu binası olması beklenirken, binanın kapasitesinin yıllık 25 milyon yolcuyu ağırlaması planlanıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir