Ali Koç’tan Mehmet Büyükekşi’ye tepki: ‘En güvenilmez kurum TFF’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında konuştu. 

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde: 

“Durup dururken imza süreci başlamadı. Herkes memnun mesut, dünya toz pembe, kimse şikayet etmiyor, boş vaktimiz var gidip imza toplayalım denmedi.”

“KAOTİK BİR SEZON YAŞIYORUZ”

“Hiç olmadığı kadar kaotik bir bir sezon yaşıyoruz. Krizler yönetilemedi. Türk futbolunda güven bunalımı var. En güvenilmez kurum belki de TFF. Belki de en güvenilmez sektör de Türkiye’deki futbol sektörüdür. Hakemlik yazboz tahtasına döndü. Kişilere ve kurumlara göre değişikliğe gidildi.”

“GALATASARAY İLE ARASINDA GARİP BİR İLİŞKİ VAR” 

“Kindar bir başkanımız var. Sayın Ahmet Nur Çebi ile girdiği polemik sonrasında olayı kişiselleştirip Beşiktaş’a gösterdiği muamele. Galatasaray ile arasında garip bir ilişki var.”

“180 DERECE DEĞİŞTİ” 

“Yaşanan bunca kriz ve skandal var. Hakem olayı. O olaydan iki saat önce federasyondaydık. Devre arasında MHK’yı ve hakemleri değiştireceğini anlattı. Bir yumruk olayı oldu ve başkan 180 derece değişti. Trabzonspor – Fenerbahçe maçından sonra Fenerbahçeli oyunculara ağır ceza vermek için raporlar değiştirildi ama cesaret edemedi. Oyuncularımıza 4-5 maç ceza verilecekti. Kulüplerin arasına nifak tohumları ekti. Liyakatsiz kadrolar. Aday olmayacağım demişti, şimdi mayıs ayında bakacağım diyor. İmza veren vermeyen, duruşunun arkasında olan kulüplere saygım çok büyük.”

“BİZ BUNLAR YÜZÜNDEN SÜPER KUPA’DAN OLDUK” 

“2 Nisan’da süreç başlıyor. 4 Nisan’da 8 takım Trabzonspor ve Galatasaray’ın dahil olduğu imza vereceklerini söylüyor. Pazartesi çok geç diyip imzasını çekenler var. 5 Nisan’da 4 takım daha sürece dahil oluyor, bunlardan birisi Fenerbahçe. Uzak duruyorduk. Bize gelen rica ve baskı üzerine, en önemlisi Süper Kupay’la ilgili gelen yazı sonrası köprüleri attık. En son da Beşiktaş katıldı. Bu işin ciddiyetine varan Büyükekşi, zaman kazanmak için Urfa’da bir açıklama yaptı mali genel kurulun seçimli olacağına dair. Bu açıklamadan sonra imza vereceğini söyleyen 3 takım imzayı çekiyor 18 Temmuz hedefimize ulaştık diye. Bunu yeni bir federasyon olacağını düşünerek söylüyorlar. Hiç görüş vermemiş iki kulübümüz de uygun bulduklarını söylüyor. İki ayrı görüş oluyor ve 16 Nisan’da Kulüpler Birliği’nde toplanıyoruz. Ben 14 kulüple bir açıklama yapıyorum. İstisnasız toplantıya katılan her kulüp taze bir kana ve yeni bir federasyona ihtiyaç olduğunu söylüyor. Yöntem olarak da Dursun beyin önerisiyle diyalog oluyor. Kendi yönetim kurulu kararıyla 22 günde seçime gidebilirdi. Yine bugün istese bu işi haziran ayı başına getirir. Biz bunlar yüzünden Süper Kupa’dan olduk. Önümüzdeki sene Türkiye Kupası’na katılmayacağız.”

“SKANDAL BİR AÇIKLAMADIR” 

“Net bir şey varki sayın başkan rüzgarı almış, röportaj üstüne röportaj. 1 Mayıs’ta bir açıklama yayınlanmış. Skandal bir açıklamadır. Bu açıklamaya göre futbolda ortam toz pembe. Mükemmel başarılar var, kimse şikayetçi değil ve sezon içindeki skandallar yaşanmamış. Başkanımız anlaşılan çok farklı düşünüyor. Azınlık, çoğunluğa tahakküm edemez diyor. Biz azınlığız, 3-5 kulüp diyor ve aşağılıyor. Belgeleri ben toplamıyorum, ben Ecmel başkana inanırım. 136 tane noter tasdikli ihtarname var. Burada 10 küsür Süper Lig kulübü var, onlarca alt lig ekibi var.”

“BEKLE VE GÖR POLİTİKASI UYGULANIYOR”

“Yönetim kurulu kararı aldılar mı almadılar mı bilmiyorum. Açıkladıkları gün yönetim kurulunun büyük bir bölümü bilmiyordu. 18 Temmuz değil, kendiyle ilgili samimi değil. 18 Temmuz için bekle ve gör politikası uygulanıyor. Doğru da yapıyor olabilir mücadele ediyor. İmza vermeyen kulüpler isterse aday olsun bizden oy alamaz diyor.”

“HAKEMLER BÜYÜK BİR SORUN” 

“Hakemler büyük bir sorun, bu yönetimden sonra daha büyük bir sorun oldu. “

“YOLUMA DEVAM EDERİM DİYE BAKIYOR” 

“18 Temmuz’un motivasyonun Avrupa Futbol Şampiyonası olduğu söyleniyor. Bizim çocuklarımızın motivasyonu federasyonun başında kimin olduğuna bakmasıysa milli duyguları anlamamışlar demektir. Zaman satın alma, gerginlik biter, lig biter, yaz olur bir de şampiyonadan iyi bir şey çıkartırım ve yoluma devam ederim diye bakıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir